W branży budowlanej od kilku lat można zaobserwować stopniowy wzrost popytu na materiały budowlane, w tym na kruszywa budowlane. Dzieje się tak m. in. dzięki rozbudowie sieci komunikacyjnej dofinansowywanej przez rządowe programy. Jednym z najczęściej używanych surowców budowlanych są właśnie kruszywa.

Czym są kruszywa budowlane?

Kruszywem budowlanym określa się ziarnisty materiał budowlany, który może być naturalny lub sztuczny, a także organiczny bądź nieorganiczny. Cechą charakterystyczną tego rodzaju surowca jest jego duży stopień wytrzymałości, w tym odporności na ściskanie, ścieranie i niewrażliwość na zmieniające się warunki wewnętrzne oraz atmosferyczne.

Zastosowanie kruszyw budowlanych

Ten materiał jest składnikiem znacznej większości mieszanek ogólnobudowlanych. W szczególności używa się go do przygotowywania zapraw, betonu, mieszanek mineralno-asfaltowych, warstw nośnych nawierzchni drogowych, a także warstw termoochronnych.

Walory estetyczne kruszyw budowlanych

Warto zwrócić uwagę, że ten materiał sprawdzi się również jako budulec elementów estetycznych. Tworzywa kwalifikowane jako kruszywa wyróżniają się również różnym kolorem, kształtem czy wielkością. Dzięki takiej różnorodności są one w stanie podkreślić daną warstwę nawierzchniową.

Dlaczego warto używać do budowy kruszyw budowlanych?

Kruszywa budowlane, z uwagi na wiele dostępnych rodzajów, znajdują niezwykle szerokie zastosowanie. Istnieje możliwość dopasowania odpowiedniego kruszywa pod konkretną budowę, tak by materiał jak najlepiej spełniał swoje zadanie. Z kruszywem budowlanym można przygotować zarówno lekką mieszkankę budowlaną jak i ciężki beton. Właściwości ostatecznego, wytworzonego produktu zależą od tego na jaki rodzaj kruszywa zdecyduje się Klient. Jako firma zajmująca się m. in. sprzedażą kruszyw jesteśmy w stanie przygotować ofertę jak najlepiej dopasowaną do potrzeb indywidualnego Klienta.