Kilka słów o kruszywie dolomitowym
- Szczegóły
Kruszywa dolomitowe są używane w wielu branżach. Kruszywo to jest niezwykle funkcjonalne i bardzo chętnie wybierane do wielorakich procesów budowlanych, ale też przydomowych ogródków. Cechuje się wysoką twardością i wytrzymałością, do tego jest stosunkowo tanie. Kruszywa dolomitowe są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, czyszczenie, ścieranie oraz chemikalia. Nie nasiąkają, a do tego mają ładny, naturalny i czysty wygląd.
Budownictwo i przemysł
Jak już było wcześniej wspomniane, kruszywo dolomitowe jest niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. To sprawia, że jest idealnym dodatkiem do różnego rodzaju zapraw budowlanych. Dzięki niemu powstałe budowle są o wiele wytrzymalsze i mają dłuższą żywotność. Z tego samego powodu kruszyw dolomitowych używa się też często do budowy dróg. Kruszywo dodaje się do mieszanek asfaltowych i betonowych. Dzięki niemu powstają ulice, parkingi, lotniska i zwykłe chodniki. Jeśli chodzi o przemysł, kruszywo dolomitowe jest używane w jego wielu gałęziach. Jest potrzebne chociażby do produkcji stali, szkła czy ceramiki. Lista jego zastosowań jest naprawdę długa.
W ogrodzie
Kruszywa dolomitowe są nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale też ładne. Dlatego idealnie nadają się między innymi do dekoracji ogrodu. Kruszywem można podsypać drzewka i krzewy. Dzięki temu działka nie tylko wygląda estetycznie, ale pod drzewkami nie wyrastają też chwasty. Kruszywo na powierzchni gleby nie pozwala wilgoci wyparowywać z niej, dzięki czemu rośliny mają lepsze warunki do wzrostu. Kruszywo dolomitowe w ogrodzie wygląda też pięknie, gdy wysypiemy nim ścieżki lub podjazdy. Na wytyczonych alejkach nie wyrastają chwasty, a także nie tworzą się błotniste kałuże, gdy spadnie deszcz. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy elegancko ubrani chcemy komfortowo podejść do samochodu. Ścieżki wysypane kruszywem wyglądają estetycznie przez cały rok. Nie odbarwiają się w upalnym słońcu, i nie pękają podczas mroźnej zimy.